Кривични пријави против 15 лица се поднесени од страна на Единицата за насилен криминал при СВР Скопје до Основно јавно обвинителство – Скопје во врска со ...
сите 23 | | | прочитана: 6512 | веќе видена

Зоран Заев, претседател на СДСМ и пратеник, по денешната прес-конференција, одговараше на новинарски прашања: Зборувате за транспарентност, но јавноста со ...
| | прочитана: 7978 | веќе видена

Високиот американски функционер ќе разговара со политичките лидери за статусот за формирање влада и реформите за евроатлантска интеграција.Неофицијално ...
| | прочитана: 7252 | веќе видена

Петмина од напаѓачите во Собранието се веќе приведени, додека по други 10 лица властите се уште трагаат. Полицијата им поднесе кривични пријави за – учество ...
сите 12 | | | прочитана: 1604 | веќе видена

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ неделава дежураат за парламентарното мнозинство предводено од СДСМ да не може да влезе ненадејно во некоја од помалите собраниски ...
| | прочитана: 1558 | веќе видена

По тридневното кампување во паркот Жена борец, родителите заедно со лицата со пречки во развојот почнаа собирање потписи за ревидирање на законите со кои се ...
сите 5 | | | прочитана: 258 | веќе видена

Дамјан Манчевски, пратеник и потпретседател на СДСМ, денеска на прес-конференција изјави дека мора да одговараат нарачателите на насилството во Собранието. Тој ...
| | прочитана: 461 | веќе видена

Се вжештува ситуацијата во Собранието. Избор на претседател на законодавниот дом по секоја цена, па макар и во друга сала или на скали побара денеска лидерот ...
сите 5 | | | прочитана: 36385 | веќе видена

Младите од Срумица и Петрич, Бугарија заеднички ќе ја анимираат планината Беласица за активен спорт и привлекување туристи. Целта е да ги насочат граѓаните од ...
| | веќе видена

Беловишки Водопад - прво мајска акција

На 01 Мај 2017 ДПС Трансверзалец- Скопје организира искачување до живописните Беловишки водопади кои се наоѓаат во подножјето на врвовите Ливадица и Пирибег на ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 07:00:00 , 01 Мај, 2017 до 17:00:00 , 01 Мај, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 42 доаѓаат, 398 можеби
 • Gorska On The Move - Бесплатно вежбање на отворено

  Покана до сите што го сакаат спортскиот начин на живот и се подготвени да направат позитивна промена кај себе. Пријавете го вашето БЕСПЛАТНО учество тука и ...
 • Терен на ФК. Работнички - Градски Парк, Скопје
 • 19:00:00 , 02 Мај, 2017 до 20:00:00 , 02 Мај, 2017
 • ГОРСКА вода
 • 718 доаѓаат, 190 можеби
 • Македонија - Исланд

  Квалификациски натпревар на Македонската ракометна репрезентација со репрезентацијата на Исланд за пласман на ЕП Хрватска 2018. Да навиваме заедно за ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 20:00:00 , 04 Мај, 2017 до 22:00:00 , 04 Мај, 2017
 • Македонија
 • 358 доаѓаат, 486 можеби
 • Career Launch 2.0 - саем за кариера

  72 работни позиции, 23 компании и 7 говорници кои ќе те натераат да започнеш нова кариера. 👩‍🚀 👔 CareerLaunch е саем за кариера во иновативни македонски tech ...
 • Nacionalna i Univerzitetska biblioteka "Sv. Kliment Ohridski" - Skopje
 • 14:00:00 , 05 Мај, 2017 до 19:00:00 , 06 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • CareerLaunch
 • 236 доаѓаат, 340 можеби
 • Промоција на монографијата „Никола Мартиноски до 1945“

  Hастанot ќе се одржи на 5 Maj 2017 год. (петок), во 11 ч. во Националната галерија на Македонија, објект Мала станица ќе се реализира промоција на ...

  Детоксикација со Сашко Коцев / Stand up comedy во Охрид

  "ДЕТОКСИКАЦИЈА" со Сашко Коцев Еден од најдобрите стенд ап комичари и актери Сашко Коцев за прв пат со свое самстојно стенд ап шоу во Охрид. 6 мај 2017 ...
 • Народен Театар Охрид, Ohrid
 • 20:00:00 , 06 Мај, 2017 до 21:30:00 , 06 Мај, 2017
 • Филип Ангеличин Жура
 • 308 доаѓаат, 468 можеби
 • Виз Ер Скопски маратон 2017 / Wizz Air Skopje Marathon 2017

  МК / 13-то издание на најмасовната спортска манифестација во Македонија, Виз Ер Скопски маратон, ќе се одржи на 7 мај 2017. На програмата се 4-ри трки: ...
 • Skopski Maraton, Skopje
 • 08:30:00 , 07 Мај, 2017 до 14:00:00 , 07 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • Skopski Maraton
 • 2811 доаѓаат, 2341 можеби


 • На 1 Мај