МИЦКОСКИ И ПЕНДАРОВСКИ РАЗГОВАРАА ЗА ОСУДЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по средбата кај претседателот Стево Пендаровски изјави ...
сите 2 | | | веќе видена

Засега нема промена на одлуката вакцината на „АстраЗенека“ да се дава на помлади лица од 60 години, рече денеска министерот за здравство откако Германија вчера ...
сите 29 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски во вечерашното гостување во емисијата „Став“ на Телевизија Плус Куманово информираше дека откако е ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, на социјалните мрежи напиша дека денеска на седница на Комисијата за станбени прашања било одлучено на ...
сите 14 | | | веќе видена

По повеќечасовно убедување и преземање мерки попладнево околу 18 часот полицијата го лиши од слобода Д.Г. од селото Вељуса, откако денеска во 08:15 часот во ...
сите 14 | | | веќе видена

Економскиот модел на ВМРО–ДПМНЕ дава резултати. СДСМ изминатите четири години не донесе ниту една инвестиција. Владата на Заев изминатите години не изгради ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.907 тестирања, а регистрирани ...
сите 333 | | | веќе видена

Бојкот на наставата и денеска продолжи во некои училишта ширум земјава и покрај тоа што е договорена работна средба помеѓу претставник на МОН и воспитувачката ...
| | веќе видена

57-годишен жител на село Вељуса е осомненичен за убиство и против него е определена мерка притвор, информираат надлежните. Осомничениот на 4 мај 2021 година, ...
сите 12 | | | веќе видена

На велешани кои завчера не се појавија на вакцинирање во Кавадарци, вчера не им било дозволено да се вакцинираат во пунктот во Велес, иако Министерството ...
сите 38 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, денеска го посети Заводот за заштита и рехабилитација Бања Банско во општина Струмица кој што ...
сите 11 | | | веќе видена

Невообичаен случај на бавна реакција, неефикасност или прикривање на состојби во правосудството и банкарството открива бизнисменот Трифун Костовски во свохат ...
| | веќе видена

На 7 Мај