„Четириесет граѓански организации кои работат на полето на заштита и унапредување на животната средина во Македонија кои викендов во Струмица ја одржаа ...
| | веќе видена

Законот за двојазичност на СДС предвидува постапките пред нотар и извршител на територија на целата држава да бидат двојазични. Ова стои во член 10 од овој ...
сите 12 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ќе одговара за Поткуп откако повисокиот суд ќе пресече дали видео снимките кои му протекоа на Обвинителството може да се користат како ...
сите 49 | | | веќе видена

Мониторинг извештајот „Омбудсманот меѓу граѓаните и институциите“ денеска ќе биде презентиран во Струмица во организација на НВО Инфоцентарот и Хелсиншкиот ...
сите 6 | | | веќе видена

Сообраќајот на магистралниот пат А-4 Радовиш-Струмица кај клучката Воиславци од утрово од 4:40 часот се пренасочува поради сообраќајна незгода, информираат од ...
сите 19 | | | веќе видена

Црквата „Свети Константин и Елена“ во центарот на Скопје, од идејата до изградбата ја следат голем број контроверзии, скандали, протести. Порталот ТВ Нова ...
сите 10 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска ја оствари првата посета како премиер на општина Струмица. Градоначалникот Коста Јаневски ...
сите 8 | | | веќе видена

Непосредно пред убиството Јанушев бил повикан од осомничениот за убиството Филип Секуловски Кобра и добил порака – „дојди да се пресметаме“. Според „Код“ ...
сите 6 | | | веќе видена

Деветнаесет годишно момче од Радовиш утрово загина во сообраќајка на магистралниот пат Радовиш-Струмица кај клучката Воиславци. Во несреќата дошло до директен ...
сите 29 | | | веќе видена

Животот е прекрасен 21 и 22.11 во 20:00

„Ова не е претстава за самоубиството, не е пиеса за смртта, туки за еден човек кој повторно го открива животот, открива колку животот е прекрасен. Еден човек ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 20:00:00 , 21 Ное, 2017 до 23:59:59 , 21 Ное, 2017
 • Македонски народен театар
 • 319 доаѓаат, 1780 можеби
 • Skopje Design Week 2017

  Како и секоја година, така и оваа, сo огромна радост ви го претставуваме новото издание на Неделата на дизајн во Скопје! Ве покануваме на креативно, 5-дневно, ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Ное, 2017 до 00:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Skopje Design Week
 • 695 доаѓаат, 2059 можеби
 • Недела на современ шпански филм

  20 ноември (понеделник) 20:00 ч. СРЕЌНИ 140 (Felices 140) Игран филм, Шпанија 2015 г., 98 мин., колор, блуреј Режија: Грасија Керехета (Gracia Querejeta) ...

  Травијата / La Traviata - Giuseppe Verdi

  Џузепе Верди ТРАВИЈАТА Диригент: Бисера Чадловска Режисер: Верена Штојбер (Германија) Сценограф и костимограф: Софија Шнајдер (Германија) Кореограф: Саша ...

  Ослободување на Скопје (и Водно)

  Овој ноември, покрај редовното искачување на Водно посветено на ослободувањето на Скопје (19.11), ќе го одбележиме и ослободувањето на Водно од автомобили ...
 • Водно
 • 09:00:00 , 19 Ное, 2017 до 14:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Прв до врв
 • 442 доаѓаат, 1305 можеби
 • Al Di MEOLA во Скопје @25.11.2017

  ВЕЧЕР НА ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ: АЛ ДИ МЕОЛА ГИ СВИРИ БИТЛСИ ВО МОБ! Почитувани пријатели, Огромно задоволство ни е да ви го најавиме следниот проект за оваа ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 25 Ное, 2017 до 22:00:00 , 25 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 626 доаѓаат, 2424 можеби
 • TRISTAN во Скопје, сабота 25 ноември @ ВИП сала Борис Трајковски

  Време е за најдобриот настан за оваа година. Како круна на сите одлични журки изминатиов период се потрудивме да го донесеме еден од топ 3 артисти од светската ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 23:00:00 , 25 Ное, 2017 до 06:00:00 , 26 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 732 доаѓаат, 1413 можеби
 • Традиционален ноемвриски саем

  Во роденденскиот месец на ИП Култура ве очекуваат големи попусти, промоции на нови книги, гостувања на автори и уште многу изненадувања на годинешниот ...
 • Култура - Во светот на книгите, Skopje
 • 09:00:00 , 14 Ное, 2017 до 21:00:00 , 25 Ное, 2017
 • Култура - Во светот на книгите
 • 239 доаѓаат, 949 можеби


 • На 21 Ноември