Премиерот Зоран Заев вели дека не смее трагедијата во Тетово да се користи за политички цели. Тој во дуелот со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ...
сите 3 | | | веќе видена

Во периодот од 13 до 19 септември годинава тестирани се вкупно 28.972 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско ...
сите 267 | | | веќе видена

ГРЧКИТЕ МЕДИУМИ ПИШУВААТ ДЕКА БИЛ СПРЕЧЕН АТЕНТАТ НА ЗАЕВ Грчките тајни служби и Владата спречија обид за атентат врз лидерот на Северна Македонија, Зоран ...
| | веќе видена

Оставките на министерот за здравство Венко Филипче и неговиот заменик Илир Хасани се доставени до премиерот и се архивирани. Содржината на оставките не ...
сите 15 | | | веќе видена

ПО ТРАГЕДИЈАТА ВО ТЕТОВО ДИСЦИПЛИНАТА Е ПОГОЛЕМА Д-р Ирина Бухова, директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат, утринава гостуваше во ...
| | веќе видена

Уставниот суд ќе остане уште без еден судија и ќе се сведе само на петмина уставни судии, ако во ноември и најдоцна во декември не се изберат тројцата кои ...
| | веќе видена

Националната установа центар за култура „Трајко Прокопиев“ – Куманово, во соработка со Националната установа центар за култура „Антон Панов“ – Струмица, ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонија има недостаток од специјалисти кои што може да водат тешки пациенти и е една од причините за високата смртност во земјава од Ковид, вели за ТВ 24 ...
сите 12 | | | веќе видена

Во рок од два дена Законот за академија на судии и јавни обвинители поднесен во редовна процедура „шверцерски“ доби европско знаменце, со што имаме само три ...
сите 5 | | | веќе видена

„Јас често кажувам дека во повеќето болници не само во Тетово и во Гостивар, туку низ целата територија на Македонија за жал не се исполнуваат ниту минималните ...
сите 2 | | | веќе видена

Неколку инциденти поврзани со попишувањето на ромското население ставаат сенка врз пописот. Нотираме инциденти кои се однесуваат на непопишување на Роми како ...
сите 6 | | | веќе видена

Народниот правобранител упатува апел до граѓаните пред планираните патувања да се информираат за условите за патување што важат при излез и напуштање на ...
сите 7 | | | веќе видена

Државата, тоа сум јас. Ова е познатата реченица на најсамобендсаниот владетел во светот, францускиот крал Луј 14-ти, познат и како кралот Сонце или Луј ...
| | веќе видена

next