ОД ПОЛНОЌ МАКЕДОНИЈА ВЛЕГУВА ВО ИЗБОРЕН МОЛК На полноќ завршува изборната кампања и почнува изборниот молк. В недела на 17 Октомври ќе се одржат локални ...
| | прочитана: 859 | веќе видена

Вечерва во „Само вистина“ гости беа Данела Арсовска, Петре Шилегов и Петар Георгиевски. Финалното соочување меѓу дел од кандидатите за градоначалник на Скопје ...
сите 2 | | | прочитана: 740 | веќе видена

Со четири натпревари од првото коло, денеска и официјално стартуваше 29. одбојкарски шампионат на Македонија.Одбојкарите на Лирија почнаа со изненадувачка ...
сите 6 | | | прочитана: 515 | веќе видена

САМИТ ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН СЕ ОДРЖА ВО СКОПЈЕ Вицепремиерот задолжен за евроинтеграции на земјава, Никола Димитров, на самитот на Западен Балкан организиран од ...
| | прочитана: 449 | веќе видена

e „Граѓаните заслужуваат да го добијат најдоброто. Не само Битола. Струмица, Куманово, Центар, Карпош, Кочани, многу градови, затоа што, прво не може да ...
сите 3 | | | прочитана: 437 | веќе видена

Уредникот на порталот Инфомакс Александар Митовски информира дека вечерва во Прилеп пред изборен штаб на политичка партија од власта е искршена камера на ...
сите 2 | | | прочитана: 426 | веќе видена

Единствен докажан и осуден криминалец којшто крадел струја, пардон – криминалци коишто краделе струја се семејството Заеви. Единствен осуден криминалец за ...
сите 8 | | | прочитана: 390 | веќе видена

Ганиу најави дека улицата Цветан Димов, ќе се реконструира и ќе се трансформира во модерен булевар. „Проширувањето на улицата Цветан Димов е еден од најважните ...
| | прочитана: 213 | веќе видена

Можам со задоволство да констатирам дека имавме изборен ден со незначителен број на неправилности, без сериозно нарушување на јавниот ред и мир. До 19:00 часот ...
сите 43 | | | прочитана: 179 | веќе видена

Мартин Мирчевски и во 10. коло од Првата македонската фудбалска лига е херојот на Академија Пандев, со два гола носејќи пресврт-триумф за „пандевци“ на дербито ...
сите 23 | | | прочитана: 151 | веќе видена

Прва шлаканица на избори откако Заев е на власт и е доделена на СДСМ. Расположението на гласачите кое очигледно е опозициско треба да делува отрезнувачки за ...
сите 2 | | | веќе видена

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
| | веќе видена

Доколку добиете симптоми на Ковид-19, а матичниот лекар се обиде да ви најде термин за да се тестирате на државна сметка, невозможно ќе биде тоа да се направи ...
| | веќе видена

next