Ова е дел од истражувањето што своевремено го направивме со Борис поп Ѓорчев кој почина во 2016 г., чиј татко е меѓу 53-та убиени во Велес во јануари 1945 ...
| | веќе видена

Едно лице на возраст од 21 година загина, а уште тројца се повредени во тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Ново - Село Смоларска раскрсница, на ...
сите 14 | | | веќе видена

Најскапа месечна кирија за стан се плаќа во скопски Карпош, каде што просечната цена во третиот квартал лани достигнала 294 денари по метар квадратен. Со ова ...
| | веќе видена

Собраниската Комисија за здравство не го одржа продолжението на денешната закажана седница на која на дневен ред е Предлог-законот за контрола на опојни дроги ...
сите 5 | | | веќе видена

Пејачот Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на годинешниов избор за песна на Евровизија во Ротердам – Холандија. За изборот на Гарванлиев одлучи МРТ ...
сите 12 | | | веќе видена

Човечноста уште не е изгубена кај некои луѓе Доказ за тоа е слаткарницата ЕЛ-РИМИ кои поставија закачалка на добрината под мотото: „Ако имаш донеси, ако немаш ...
| | веќе видена

Господ дигнал раце од Македонија. И во време кога се слави христовото раѓање и православната Нова година ние имаме ремет со политика. Можеби паричето за Бадник ...
| | веќе видена

 Незаборавени ликови, смеа до солзи, а всушност толку вистинити пораки во кои се пронаоѓа секој поединец кој некогаш згазнал на ова наше мало парче земја. ...
| | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето интервју за „Економски магазин“ посочи дека никој од Спасовски не барал да направи промени во ...
сите 6 | | | веќе видена

Радовиш и Сандански со заеднички мерки ќе се борат против елементарните непогоди. Целта е превенција и намалување на последиците од евентуалните катастрофи, ...
сите 5 | | | веќе видена

Свети Василиј Велики е еден од најголемите Отци на Црквата Христова низ вековите. Голем православен богослов, црковен пастир, целосно посветен на Црквата и ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Струмица се отвори инфо пункт каде младите невработени лица ќе може да добиваат информации за потребите на бизнис заедницата но и да стекнуваат повеќе ...
сите 5 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Сотир Костов во изјава за КУРИР денеска вели дека фамозната снимка насловена „Евро за Вицето“ е загрижувачки скандалозна. Јавноста ...
сите 9 | | | веќе видена

next