Само Градот потрошил околу 285 илјади евра, што е удел од 42 отсто од вкупните пари за оваа намена. Споредено со претходната година, намален е бројот на ...
сите 21 | | | веќе видена

Измамникот кој изнудувал пари од семејства кои наводно имале можност да подигнат парични средства од ПИОМ од три до седум илјади и петстототини евра по разни ...
сите 6 | | | веќе видена

На неколку километри од излезот на Струмица, на патниот правец кон Валандово, повторно никна дивата депонија, информираат од ЈПКД „Комуналец“. - И покрај тоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Свети Василиј Велики е еден од најголемите Отци на Црквата Христова низ вековите. Голем православен богослов, црковен пастир, целосно посветен на Црквата и ...
сите 2 | | | веќе видена

Во кампањата на СДСМ „30 прашања 30 одговори“ портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов вели дека во политиката влегол поради Никола Груевски. Сака чашка ладна ...
сите 7 | | | веќе видена

Кавадарчанецот ШемоДестанов кој е слеп, заедно со својата сопруга Мирсана, струмичанка и четирите свои деца, десетина години патуваат од град во град. ...
| | веќе видена

По посетата на Ранковце, Свети Николе и Струмица, ИПАРД инфо караванот продолжува во Прилеп, Тетово, Кичево и Скопје.Средбата со заинтересираните граѓани во ...
| | веќе видена

Секторот за внатрешни работи-Струмица во претстојниот период ќе презема интензивни мерки и активности во угостителските објекти на подрачјето поради ...
сите 10 | | | веќе видена