На безмалку педесетина извозно ориентирани претпријатија вчера од страна на Владата им беше одобрена финансиска помош од 53,4 милиони евра според Законот за ...
| | прочитана: 710 | веќе видена

ДЕНЕС ИМА НОВ ЦРН РЕКОРД НА ЗАРАЗЕНИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2445 тестирања, а регистрирани се 535 нови ...
| | прочитана: 445 | веќе видена

И покрај очекуваниот пад на извозот од индустриските зони поради пандемијата, бројот на вработени во компаниите остана речиси константен, a продолжуваат ...
сите 10 | | | прочитана: 205 | веќе видена

„Владата и МЕПСО посветено работат на унапредување и модернизација на капацитетите и преносната мрежа на електрична енергија, преку реконструкција и ...
сите 13 | | | веќе видена

Жителите од неколку струмички села даваат јавна поддршка на отворање на мега проектот „Рудник на можности“ и заедно со инвеститорот „Еуромакс ресоурцис“ ...
сите 3 | | | веќе видена