Спортската правда е задоволена. Рекордерот по број на настапи и голови за Македонија и донесе славје на оваа репрезентација, која заедно со Хрватска ќе го ...
сите 2 | | | прочитана: 3348 | веќе видена

Фудбалерите на Вардар, и покрај сите проблеми со кои се соочуваат, триумфално го завршија првиот натпревар од 12. коло во ПМФЛ. Црвено-црните со 0-2 славеа на ...
сите 2 | | | прочитана: 265 | веќе видена

Македонија ЃП, Академија Пандев и Струга Трим Лум обезбедија полуфинале во Купот на Македонија откако запиша победи во четвртфиналните пресметки. Последниот ...
сите 28 | | | прочитана: 253 | веќе видена

Во третото коло од Втората лига беа одиграни девет натпревари во кои пет домаќини и четири гости стигнаа во нови победи. Единствениот одложен натпревар ова ...
| | прочитана: 234 | веќе видена

Македонија ЃП продолжува со одличните игри во домашниот шампионат. Последен на менито на „лавовите“ беше Работнички кој го поразија со 1-3. Тренерот на клубот, ...
сите 2 | | | прочитана: 193 | веќе видена

И понатаму трае блескавата фудбалска кариера на нашиот Горан Пандев, кариера која треба да биде крунисата со настапот на македонската репрезентација на ...
сите 2 | | | веќе видена