Основниот суд во Струмица изрече казни од по три илјади евра во денарска противвредност на десет граѓани кои не ја почитувале забраната за движење, информираше ...
сите 4 | | | прочитана: 12726 | веќе видена

Само шест граѓани ја прекршиле наредбата за движење во определен период на подрачјето на СВР-Струмица изминатото деноноќие, соопштија денеска од полицијата. Од ...
сите 13 | | | прочитана: 7833 | веќе видена

Џ.М. (40) од село Баница, струмичко, вчера пријавила дека додека била во куќа на Т.М. со кого живеела вонбрачно, дошол неговиот брат Д.М., кој со закана со ...
сите 3 | | | прочитана: 1886 | веќе видена

Вчера околу 10 часот во полиција е пријавено дека на магистралниот пат Радовиш – Струмица, пред надвозникот за селото Јаргулица, се случила сообраќајна незгода ...
сите 3 | | | прочитана: 1743 | веќе видена

Полицијата поднесе кривични пријави против 9 лица за непочитување на мерките за самоизолација, и кривични против 30 лица заради прекршување на полицискиот час. ...
сите 5 | | | прочитана: 1174 | веќе видена

Полицијата го фати бегалецот од затворот во Струмица по кого беше распишана потерница.МВР соопшти дека полициски службеници од Полициска станица Радовиш вчера ...
сите 2 | | | прочитана: 846 | веќе видена