Полициски службеници вчеравечер во реонот на село Ваксинце го лишиле од слобода 29-годишниот Б.Д. од Скопје бидејќи во товарно моторно возило што тој го ...
сите 46 | | | веќе видена

Синоќа е е искршена таблата на Подрачното одделение на Државниот архив во Струмица, која е неодамна поставена и е испишана на македонски, албански и англиски ...
сите 5 | | | веќе видена

Ги демантирам изнесените невистини дека сум се среќавал со лицата осомничени за овој случај, дека сум седел, дека ме имало на некои снимки. Тоа не е точно. ...
сите 16 | | | веќе видена

Силекс игра одлично и нема пораз од октомври лани во двете домашни натпреварувања, првенството и купот, а денеска на гости им доаѓа екипата што последна успеа ...
сите 17 | | | веќе видена

На два дена пред почнувањето на осумдневните карневалски празнувања Струмица на големо живее со маските. Карневалската треска се чувствува насекаде. Струмичани ...
сите 12 | | | веќе видена

Со консензус, преку законски измени, политичките партии се договорија државата да им ги плаќа медиумските кампањи. Медиумите за претстојните парламентарни ...
сите 2 | | | веќе видена

Комичен натпревар меѓу Македонија ЃП и Академија Пандев, но супер интересен во Ѓорче. Имаше од се по нешто, но на крај и чудна ситуација, по малку и смешна. ...
сите 2 | | | веќе видена

Од Гостивар доаѓа топ-тикетот за изминатата недела, наш редовен обложувач погоди вистинска премија од 14.000 евра, поточно 871.800 денари. На тикетот од 10 ...
| | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со новата програма се обврзува да донесе целосна гасификација на Македонија. Еден од стратешките приоритети на новата влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде да ...
сите 79 | | | веќе видена

Прочка претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Очигледно е дека проштевањето е обичај востановен ...
сите 2 | | | веќе видена

На 24 Февруари