СТРУМИЦА Деновиве започна пролетното чистење на дивите депонии на територијата на Општина Струмица, и тоа од најголемата, на влезот во населеното место Банско. ...
| | веќе видена

М Премиерот Зоран Заев денеска од Штип порача дека со довербата за неговата Влада што ја доби вчера во Собранието, расте и неговата одговорност да се одблокира ...
сите 7 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 464 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 293 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски на денешното означување на почетокот на изградбата на далекуводот Штип – Овче Поле, изјави дека во услови ...
сите 5 | | | веќе видена

Струмичкиот карневал на маски втора година по ред се откажува поради пандмијата, одлучи карневалскиот одбор. До 2019 овој традиционален настан се организираше ...
сите 9 | | | веќе видена

Генералниот секретар Љупчо Николовски денеска беше меѓу граѓаните на Струмица, каде се сретна со млади од овој град со кои разговараше на повеќе актуелни теми. ...
сите 4 | | | веќе видена

По повод „Месецот на црнечката историја во САД“, вечерва во 19 часот, Амбасадата на САД во Скопје и Филмската програма на Фестивалот за феминистичка култура и ...
сите 4 | | | веќе видена

Струмичанецот Митко Ѓорѓиев кој вчера даде различни изјави во два медиуми во врска со физичкиот напад во центарот на градот при што во едната вели дека го ...
сите 30 | | | веќе видена

Од денес А1 Македонија продолжува со едукативни предавања за четвртоодделенците низ земјата, за безбедно користење на интернет, кои се во склоп на проектот ...
сите 4 | | | веќе видена

Мила Саздова од Работнички и Спасе Стојанов од Шихан-Струмица се победници во категоријата сениори/јуниори на 53. Државен шампионат во традиционално карате во ...
сите 3 | | | веќе видена

– Како професионален новинар од 1967 година, имав можност да влезам во сите села и градови и да разговарам со стотици луѓе. Приказната за Мис Стон ја слушнав ...
сите 2 | | | веќе видена

На 4 Март