Светиот крст, кој денеска по повод големиот христијански празник Богојавлјение – Водици беше фрлен во водите на базенот „Аквариус“ во Струмица, прв го пронајде ...
сите 6 | | | веќе видена

Момче на возраст од 21 година од селото Ново Коњарево, струмичко загина во сообраќајна несреќа на патот Ново Село - бугарска граница, а три лица се повредени и ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето интервју за „Економски магазин“ посочи дека никој од Спасовски не барал да направи промени во ...
сите 6 | | | веќе видена

Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајка што се случи попладнево околу 17 часот на местото Габровски водопади, на патот Банско-Колешино, откако ...
сите 18 | | | веќе видена

Со хеликоптер до најблиската болница македонските граѓани ќе бидат пренесени кога итно ќе им биде потребна лекарска помош. Услугата ќе им биде бесплатна ...
сите 2 | | | веќе видена

Последната несмасна изјава на заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули е вистински одраз на манипулативноста, безидејноста и крајно штетниот однос ...
сите 9 | | | веќе видена

„Од 3-ти јануари, земјоделците ќе имаат заштитник во мене. Сојузник и човек кој е подготвен да им служи. Да направиме сè за силно земјоделство. Сè за луѓето ...
сите 3 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Струмица вчера го лишиле од слобода Б.А.(29) од скопското село Арачиново поради тоа што во 5:45 часот на регионалниот пат меѓу ...
сите 15 | | | веќе видена

Кавадарчанецот ШемоДестанов кој е слеп, заедно со својата сопруга Мирсана, струмичанка и четирите свои деца, десетина години патуваат од град во град. ...
| | веќе видена

Се навршуваат 75 години од масакрот во Велес кога 53 видни Велешани беа егзекутирани и убиени без судење. Според обдукцијата биле усмртени на најсуров начин, ...
сите 2 | | | веќе видена

next