Оставките на министерот за здравство Венко Филипче и неговиот заменик Илир Хасани се доставени до премиерот и се архивирани. Содржината на оставките не ...
сите 19 | | | прочитана: 37667 | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 4.072 тестирања, а регистрирани се 554 нови случаи на Ковид-19:Скопје – 309, ...
сите 279 | | | прочитана: 9761 | веќе видена

Во полицијата вчера е пријавена физичка пресметка во Неготино меѓу пет лица од Кавадарци, Струмица и од Скопје, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, ...
сите 11 | | | прочитана: 7437 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во ТВ дуелот со Зоран Заев во Канал 5 телевизија, во врска со понудата за локални избори на СДСМ-ДУИ, ...
сите 6 | | | прочитана: 4735 | веќе видена

Според последната епидемиолошка анализа на Институтот за јавно здравје, за 40 проценти е намaлена инциденцата на ширење на вирусот кај населението на ниво на ...
сите 35 | | | прочитана: 4211 | веќе видена

Канал 5 има чест да ви го најави одлучувачкиот ДУЕЛ ЗА ИДНИНАТА, помеѓу најголемите политички опоненти во Македонија, Премиер и лидер на СДСМ, Зоран Заев и ...
сите 2 | | | прочитана: 3883 | веќе видена

ДСЗИ СООПШТИ КАКВА СОСТОЈБА ЗАТЕКНАЛЕ ВО ТЕТОВО Неколку дена по големата трагедија во Тетово во која при избувнување на пожар во модуларната болница загинаа 14 ...
| | прочитана: 3582 | веќе видена

МАКЕДОНИЈА И КОСОВО ОДРЖАА ЗАЕДНИЧКА МЕЃУВЛАДИНА СЕДНИЦА За екстрадиција на осудените во „Монструм“, Косово ќе бара меѓународна помош. Премиерот на Косово, ...
| | прочитана: 2144 | веќе видена

Неколку инциденти поврзани со попишувањето на ромското население ставаат сенка врз пописот. Нотираме инциденти кои се однесуваат на непопишување на Роми како ...
сите 6 | | | прочитана: 1822 | веќе видена

Народниот правобранител упатува апел до граѓаните пред планираните патувања да се информираат за условите за патување кои важат при излез и напуштање на ...
сите 7 | | | прочитана: 1478 | веќе видена

На 29. издание на фестивалот на камерен театар Ристо Шишков“ во Струмица, Звездана Ангеловска доби награда за најдобра актерка за улогата на Таа во претставата ...
сите 3 | | | прочитана: 1030 | веќе видена

Во рок од два дена Законот за академија на судии и јавни обвинители поднесен во редовна процедура „шверцерски“ доби европско знаменце, со што имаме само три ...
сите 5 | | | прочитана: 887 | веќе видена

Додека се уриваат безбедносниот, економскиот и дипломатскиот систем власта се мачи да докаже дека има морал а опозицијата укажува на нови афери на СДСМ и ДУИ. ...
сите 3 | | | прочитана: 879 | веќе видена

ГРЧКИТЕ МЕДИУМИ ПИШУВААТ ДЕКА БИЛ СПРЕЧЕН АТЕНТАТ НА ЗАЕВ Грчките тајни служби и Владата спречија обид за атентат врз лидерот на Северна Македонија, Зоран ...
| | прочитана: 778 | веќе видена

Националната установа центар за култура „Трајко Прокопиев“ – Куманово, во соработка со Националната установа центар за култура „Антон Панов“ – Струмица, ја ...
сите 4 | | | прочитана: 570 | веќе видена

За осумдесете градоначалнички позиции, колку што има општини во државава, ќе се натпреваруваат вкупно 297 кандидати кои се предложени од коалиции, партии и од ...
| | прочитана: 545 | веќе видена

Министерството за здравство информира дека Државниот здравствен и санитарен инспекторат го заврши вонредниот инспекциски надзор и до министерот за здравство ...
сите 24 | | | прочитана: 384 | веќе видена

next