На предлог на Советот за безбедност кој вчера беше прифатен од Претседателот на државата, се очекува Владата денеска да прогласи кризна состојба на ...
сите 12 | | | прочитана: 30887 | веќе видена

Вкупно 20711 активни случаи на Ковид-19 се регистрирани во земјава, од кои речиси половината 9985 се во Скопје, а во болниците се лекуваат 1290 пациенти. И ...
сите 131 | | | прочитана: 21823 | веќе видена

БРОЈНИ РЕАКЦИИ ПО ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА Да се ​​сопне Македонија на нејзиниот пат кон Европската унија не е само морално неодбранливo, тoa е геополитички ...
| | прочитана: 7549 | веќе видена

Изминативе 7 дена, 3270 граѓани примиле бесплатна вакцина против сезонски грип во здравствените домови и општите болници низ државата. 126 граѓани преку ...
сите 20 | | | прочитана: 2138 | веќе видена

Во струмичката болница сите капацитети за сместување на ковид-пациенти се исполнети. Медицинска помош добиваат вкупно 83 граѓани, од кои 40 се на болничко ...
сите 8 | | | прочитана: 1919 | веќе видена

– Многу повеќе имаме направено од Бугарија, но свесни сме дека тие се дел од клубот, а ние сакаме таму да влеземе. Во нерамноправна позиција сме, но нашата ...
сите 8 | | | прочитана: 1611 | веќе видена

Потребен е полициски час, само здрави луѓе може да ја кренат економијата, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Сител. Тој вели ...
сите 4 | | | прочитана: 1452 | веќе видена

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска го отвори третиот Македонски енергетски форум, кој годинава е во организација на ЗИП Институт, а во соработка со ...
сите 15 | | | прочитана: 858 | веќе видена

ФОТОГРАФИИ ОД БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА ЈА ЗГРОЗИЈА ЈАВНОСТА Денеска на Фејсбук, Васко Белески од Битола објави застрашувачки фотографии од Клиничката болница на која ...
сите 2 | | | прочитана: 653 | веќе видена

Изборот на Драги Рашковски за нов генерален секретар на Владата во 2017 предизвика доста бурни реакции бидејќи сепак, станува збор за една важна функција иако ...
| | прочитана: 576 | веќе видена

Власта е таа која прва треба да подаде рака за релаксација на односите во општеството. Ние сме отворени за дијалог секогаш кога е тоа интерес на државата. Во ...
сите 5 | | | прочитана: 516 | веќе видена

ЗАЕВ ОПТИМИСТ ДЕКА ЌЕ ИМА РЕШЕНИЕ СО БУГАРИЈА Властите во Македонија се надеваат дека ќе се постигне решение со Бугарија. Премиерот Зоран Заев денеска изјави ...
| | прочитана: 472 | веќе видена

Здружението за канабис и зелени политики „Билка” денес се огласи по повод изјавата на премиерот Зоран Заев дека владата сака да ја легализира марихуаната, со ...
сите 3 | | | прочитана: 283 | веќе видена

next