„Од 3-ти јануари, земјоделците ќе имаат заштитник во мене. Сојузник и човек кој е подготвен да им служи. Да направиме сè за силно земјоделство. Сè за луѓето ...
сите 7 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи-Струмица во претстојниот период ќе презема интензивни мерки и активности во угостителските објекти на подрачјето поради ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Струмица се отвори инфо пункт каде младите невработени лица ќе може да добиваат информации за потребите на бизнис заедницата но и да стекнуваат повеќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Кавадарчанецот ШемоДестанов кој е слеп, заедно со својата сопруга Мирсана, струмичанка и четирите свои деца, десетина години патуваат од град во град. ...
| | веќе видена

Се навршуваат 75 години од масакрот во Велес кога 53 видни Велешани беа егзекутирани и убиени без судење. Според обдукцијата биле усмртени на најсуров начин, ...
сите 2 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за здравство не го одржа продолжението на денешната закажана седница на која на дневен ред е Предлог-законот за контрола на опојни дроги ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето интервју за „Економски магазин“ посочи дека никој од Спасовски не барал да направи промени во ...
сите 6 | | | веќе видена

Во кампањата на СДСМ „30 прашања 30 одговори“ портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов вели дека во политиката влегол поради Никола Груевски. Сака чашка ладна ...
сите 7 | | | веќе видена

По посетата на Ранковце, Свети Николе и Струмица, ИПАРД инфо караванот продолжува во Прилеп, Тетово, Кичево и Скопје.Средбата со заинтересираните граѓани во ...
| | веќе видена

Измамникот кој изнудувал пари од семејства кои наводно имале можност да подигнат парични средства од ПИОМ од три до седум илјади и петстототини евра по разни ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Центарот за образование на возрасни во oпштинската организација на Црвен Крст на Струмица денескa почна третата обука на 20 лични асистенти на лица со ...
сите 2 | | | веќе видена

Радовиш и Сандански со заеднички мерки ќе се борат против елементарните непогоди. Целта е превенција и намалување на последиците од евентуалните катастрофи, ...
сите 5 | | | веќе видена

„Ебаму, името, ебаму“, вели Зоран Заев во продолжението на снимката „Евро за Вицето“, што на Јутуб ја објави Зоран Божиновски. Заев уверуваше дека целосно ќе ...
сите 9 | | | веќе видена

Во собраниската Комисија за транспорт, врски и екологија за денеска е закажана расправа по Информацијата за енормното загадување на амбиентниот воздух во ...
сите 7 | | | веќе видена

next