Првиот училиштен ден од второто полугодие од оваа учебна година го „прескокнаа“ матуранти од 20 градови низ земјава, информира претседателот на Сојузот на ...
сите 7 | | | прочитана: 9964 | веќе видена

Нови 307 случаи со КОВИД-19 од направени 1.854 тестирања беа евидентирани во вчерашниот билтен на Министерството за здравство по изминати 24 часа. Починаа 14 ...
сите 25 | | | прочитана: 3623 | веќе видена

ЗА ПРЕТСТОЈНИОТ ПОПИС СЕ СПОМЕНУВААТ ПРОЦЕНТИ Додека во Собранието е блокирано носењето на Законот за попис во јавнста нараснуваат дебатите за тоа какви ...
| | прочитана: 1555 | веќе видена

Од април оваа година, со истекот на мандатот на Киро Здравев, Судскиот совет натаму нема да може да го раководи член кој е избран од редот на судиите, и кои се ...
сите 3 | | | прочитана: 1046 | веќе видена

Осум илјади „Фајзер“ вакцини ќе пристигнат од Србија. Испораката можно е да се случи уште денеска, соопшти вчера министерот за здравство Венко Филипче. Тој ...
сите 7 | | | прочитана: 1042 | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски и неговата сопруга Боркица за „Инфомакс“ ја коментираат последната аудиоснимка која протече во јавноста, а на која за време ...
сите 9 | | | прочитана: 514 | веќе видена

Од 1 февруари.2021 година целосно ќе се затвори сообраќајот на регионалниот пат P1103, делница Лакавица-Неготино, со времетраење од пет месеци. ДГТ ЖИКОЛ ДООЕЛ ...
сите 6 | | | прочитана: 501 | веќе видена

ДОНЕСЕН Е ЗАКОНОТ ЗА ПОПИС Конечно е изгласан Законот за попис. Со 62 гласа „за“, и со бадентерово мнозинство Собранието го донесе Законот за попис. Ова се ...
| | прочитана: 483 | веќе видена

МАКЕДОНИЈА Е ПОДРАЧЈЕ СО ВИСОК РИЗИК ОД ИНФЕКЦИЈА Северна Македонија моментално е назначена како ризично подрачје со особено голем ризик на инфекција од ...
| | прочитана: 176 | веќе видена

Неверојатно но вистинито, наместо кон децентрализација, власта на СДСМ и на ДУИ испраќаат порака за тешка централизација во Македонија. Заев сака да е и ...
сите 5 | | | веќе видена

Партијата ПОДЕМ денеска преку соопштение ја повика Владата да донесе заклучок со кој ќе им препорача на органите на државната управа, јавните претпријатија, ...
сите 22 | | | веќе видена

Со одлука на министерот за здравство, Венко Филипче, за нова директорка на струмичката болница е назначена Катерина Кузмановска. Таа на доаѓа на функцијата на ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако некои едвај ги покриваат основните трошоци на институциите кои ги водат огромен број директори на државни институции се обидуваат по секоја цена да најдат ...
сите 9 | | | веќе видена

next