Премиерот на Република Македонија денеска се обрати пред граѓаните на Република Македонија кои симболично маршираа кон ЕУ. Нефовото обраќање ви го пренесуваме ...
| | прочитана: 31025 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 6 | | | прочитана: 17467 | веќе видена

„-Почитувани, Јас Васил Пишев, избран од народот, никогаш не сум ветил во ниту едно мое излагање, митинг, средба, говор дека некогаш ќе гласам за промена на ...
| | прочитана: 5467 | веќе видена

Претставата на прилепскиот театар „Клетници“ во режија на Мартин Кочоски се закити со награди на 26. фестивал на камерен театар „Ристо Шишков“, кој заврши во ...
| | прочитана: 3977 | веќе видена

Општинската организација на Црвен крст од Струмица заедно со општина Струмица, Територијалната противпожарна единица, Дирекцијата за заштита и спасување, ...
сите 3 | | | прочитана: 3265 | веќе видена

На Светскиот ден на чистењето во Струмица се чистеа три диви депонии-една позади Градските гробишта и две меѓу населените места Баница и Водоча. ...
сите 2 | | | прочитана: 1964 | веќе видена

Со реформите во социјалата главна цел ни е примателите на парична социјална помош да ги вратиме на пазарот на труд, рече денеска министерката за труд и ...
сите 7 | | | прочитана: 1611 | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, ќе учествува на трибина со граѓани во Домот на култура во Демир Хисар, со почеток од 18:00 часот. ...
| | прочитана: 1599 | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат Струмица – Ново Село, кој беше во прекин поради сообраќајна незгода е нормализиран, информираат од Авто-мото сојузот на ...
сите 15 | | | прочитана: 1228 | веќе видена

Денеска излегоа информации за најуспешните 130 компании во Македонија кои направија 130 милиони евра за пола година. Имено, профитот на 72 друштва чии акции ...
сите 3 | | | прочитана: 1112 | веќе видена

Четири скапи „БМВ“ мотоцикли со струмички регистерски ознаки биле придружба на цистерна која денеска го поминала граничниот премин „Блаце“ кон Косово, објавува ...
| | прочитана: 900 | веќе видена

Европска недела за мобилност се одбележува ширум Европа. И оваа година шест градови од Македонија се вклучуваат во одбележување на овој настан. Мотото на ...
| | прочитана: 888 | веќе видена

Пет општини во Република Македонија, општините Куманово, Кавадарци, Гостивар, Струмица и Ресен ќе добијат грантови од по 120 000 евра за подобрување на ...
сите 5 | | | прочитана: 711 | веќе видена

На 21 Септември