ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА ГО ПОСЕТИ ПАПАТА Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ја предводеше државно-црковната делегација во посета на Рим и Ватикан, по повод ...
| | прочитана: 11953 | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 19 | | | прочитана: 10959 | веќе видена

Откако на денешната прес конференција Министерот Демири најави разрешување на директори на клинички беше запрашан дали ќе ја разреши и организациската ...
| | прочитана: 7633 | веќе видена

Три лица се полесно повредени во сообраќајка која се случила вечерва околу 18 часот на патот Струмица-Радовиш, на крстосницата за селото Градошорци. Како што ...
сите 3 | | | прочитана: 3891 | веќе видена

Од 11 часот, поради протест на земјоделците, блокиран е за сообраќај локалниот пат село Турново – село Иловица, Струмица, извести АМСМ. Сообраќајот на ...
сите 9 | | | прочитана: 2497 | веќе видена

Откако сега веќе поранешниот претседател Стево Пендаровски иако ги загуби изборите но сам собра повеќе гласови отколку што СДСМ како патија собра на неодамна ...
| | прочитана: 2072 | веќе видена

Никоуполос од Битола, една од неколкуте фирми за која беше обелоденето дека добиле тендер од АД ЕСМ за увоз на јаглен за потребите на РЕК Битола, е најуспешна ...
сите 2 | | | прочитана: 753 | веќе видена

Некогашната модна блогерка, денес модел и инфлуенсерка, Љупка Митрова и понатаму „не се симнува“ од социјалните мрежи и се почесто од написите по порталите. ...
| | прочитана: 506 | веќе видена

„Во тоа време ѝ бев дал снимка од некрунисан лав на Славка Караиванова со мајка ѝ Недела да ни извезат знаме на жолто свилено платно, а лавот со црвена свила и ...
сите 2 | | | прочитана: 363 | веќе видена

Кои биле браќата Кирил и Методиј? Анкета на Слободен Печат покажа дека голем дел од скопјани не го знаат одговорот на ова прашање: Кои биле Кирил и Методиј? ...
сите 4 | | | прочитана: 346 | веќе видена

СВР Тетово информира дека вчервечер (19 мај) во 23.50 часот во Добридол, полициски службеници од Полициското Одделение Галате ги лишиле од слобода 44-годишниот ...
| | прочитана: 300 | веќе видена

Земјоделците од струмичките села денеска повторно одржаа протест поради ниските откупни цени. Овојпат протестот беше во центарот на Струмица. „Државата не води ...
сите 22 | | | прочитана: 186 | веќе видена

Концерт со наслов „Мајска сесија – Дојди да се преслушаме“, ќе се одржи вечер на платото пред Универзитетот Св. Кирил и Методиј“ во Скопје како централен ...
сите 3 | | | веќе видена

На 28 Мај