Заврши 58. МТФ „Војдан Чернодрински“ во Прилеп Се спушти завесата на уште еден театарски фестивал. Заврши 58. издание на МТФ „Војдан Чернодрински“ со ...
сите 15 | | | прочитана: 255 | веќе видена

Почнувајќи од денеска, (петок, 14 јуни) Европското патувачко кино под отворено небо по четврт пат годинава прикажува наградувани и возбудливи европски филмови ...
сите 3 | | | веќе видена