Длабоко во себе верувам дека Македонија ќе престане да си ги брка своите жители и дека и кај политичарите и кај граѓаните ќе завладее рационалниот однос и ...
| | прочитана: 32201 | веќе видена

Пејачот Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на годинешниов избор за песна на Евровизија во Ротердам – Холандија. За изборот на Гарванлиев одлучи МРТ ...
сите 12 | | | прочитана: 6813 | веќе видена

Свети Василиј Велики е еден од најголемите Отци на Црквата Христова низ вековите. Голем православен богослов, црковен пастир, целосно посветен на Црквата и ...
сите 2 | | | прочитана: 1667 | веќе видена

Дополнителната заменичка министерка во МВР Славјанка Петровска не дала согласност за предлогот на техничкиот министер Наќе Чулев за началник на СВР Скопје. ...
сите 2 | | | прочитана: 152 | веќе видена

 Незаборавени ликови, смеа до солзи, а всушност толку вистинити пораки во кои се пронаоѓа секој поединец кој некогаш згазнал на ова наше мало парче земја. ...
| | веќе видена

Наспроти досегашното примарно поврзување на шаманизмот со религиозните практики на средна и северна Азија, ги детектиравме шаманистичките елементи во наши ...
| | веќе видена

Кавадарчанецот ШемоДестанов кој е слеп, заедно со својата сопруга Мирсана, струмичанка и четирите свои деца, десетина години патуваат од град во град. ...
| | веќе видена