Македонска музичка ѕвезда, Тоше Проески, почина на денешен ден пред 13 години. Тој загина во сообраќајна несреќа што се случи кај Нова Градишка, Хрватска, ...
сите 2 | | | прочитана: 1138 | веќе видена