Денеска почнува кошаркарското првенство во Македонија, а тимот на Работнички се очекува да тргне во атак на тронот на МЗТ Работнички веќе шест години чека на ...
| | веќе видена

Скопскиот кошаркарски клуб Академија ФМП и во сезоната 2023/24 ќе биде дел од прволигашката кошарка во Македонија откако не успеа најавената фузија со Струмица ...
| | веќе видена