Откако сега веќе поранешниот претседател Стево Пендаровски иако ги загуби изборите но сам собра повеќе гласови отколку што СДСМ како патија собра на неодамна ...
| | веќе видена

Откако на денешната прес конференција Министерот Демири најави разрешување на директори на клинички беше запрашан дали ќе ја разреши и организациската ...
| | веќе видена

Расте бројот на пронајдени и подигнати пушки од Балканските војни во поранешената битолска Касарна на местото каде ќе се гради новиот противпожарен дом. ...
| | веќе видена

Земјоделците од струмичките села денеска повторно одржаа протест поради ниските откупни цени. Овојпат протестот беше во центарот на Струмица. „Државата не води ...
сите 22 | | | веќе видена

Во струмичкиот крај 30 до 40 отсто од зелката остана непродадена по нивите. Земјоделците сега ја уништуваат со цел да засадат други култури. Објаснуваат дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Од 11 часот, поради протест на земјоделците, блокиран е за сообраќај локалниот пат село Турново – село Иловица, Струмица, извести АМСМ. Сообраќајот на ...
сите 9 | | | веќе видена

Во Министерството за економија уште се прегледуваат барањата за добивање ваучери за клима инвертери. Огласот беше распишаn на 2 февруари, а затворен по четири ...
| | веќе видена

Никоуполос од Битола, една од неколкуте фирми за која беше обелоденето дека добиле тендер од АД ЕСМ за увоз на јаглен за потребите на РЕК Битола, е најуспешна ...
сите 2 | | | веќе видена

Програмата за 58. издание на Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“, кој ќе се одржи од 7 до 14 јуни во Прилеп, под мотото „Промени се, промени ...
сите 2 | | | веќе видена

Центарот за климатски промени (ЦКП) во рамки на проектот „Справување со загадување на воздухот“, што го имплементира Програмата за развој на Обединети нации ...
сите 4 | | | веќе видена

Досегашниот генерален директор Јован Симиќ во иднина ќе ја извршува функцијата спортски директор, додека нов генерален директор ќе биде Ванчо Стојанов.Стојанов ...
сите 9 | | | веќе видена

„Во тоа време ѝ бев дал снимка од некрунисан лав на Славка Караиванова со мајка ѝ Недела да ни извезат знаме на жолто свилено платно, а лавот со црвена свила и ...
сите 2 | | | веќе видена

Соопштение на Фондацијата „ЗАЕВ – Едно општество за сите“ Исклучително горди се директорот и членовите на Фондациата „ЗАЕВ – Едно општество за сите“, кога ...
| | веќе видена

„Гранит“ сепак ќе дели дивиденда од 42 денари по акција, онака како што предлагаше Управниот одбор на компанијата, а не по 70 денари, како што бараа група ...
| | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 19 | | | веќе видена

next