Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.768 ...
сите 123 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 2 | | | веќе видена

Исклучок се реките Пчиња, на мерното место кај Катлановска Бања, и Струмица кај Сушево каде нивото е малку повисоко од просекот за овој месец. Пониски од ...
сите 16 | | | веќе видена

Моментално говориме за извештајот за работата на Судскиот совет на Република Македонија за 2019 година. Жално е што толку се доцни со носењето на овој ...
| | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 1 април. Денеска е Преподобна Марија Египетска. Животот на преподобна Марија Египетска е еден од ...
сите 2 | | | веќе видена

Заради сообраќајна незгода која се случи вечерва по 17:00 часот на патот Струмица – Радовиш, кај селото Владевци, повеќе од еден час беше во прекин сообраќајот ...
сите 6 | | | веќе видена

Нарко картелот Заеви веќе неколку дена молчи и се обидува да го покрие случајот каде што со дрога од над 800.000 евра беа фатени блиски луѓе на Заеви и СДСМ. ...
сите 70 | | | веќе видена

Среќен сум што на следните избори, по 8 години откако првпат тоа го предвидовме во Изборниот законик, ќе профункционира утврдување на идентитетот на гласачите ...
| | веќе видена

Горан Пандев во интервју за грчка „Газета“ говореше на неколку теми, а првенствено се задржа на историскиот успех и пласманот со националниот фудбалски состав ...
сите 10 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против З.Г.(44) од с.Старо Коњарево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
сите 37 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 24 | | | веќе видена

МЛАДИ ЛУЃЕ РАЗВИВААТ ТЕШКА КЛИНИЧКА СЛИКА Во Клиничката болница во Битола почина 19-годишна девојка која била суспектна на Ковид-19, а директорката д-р. ...
сите 4 | | | веќе видена

На повикот за грантови за технолошки развој што го објави Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР), најголем дел се компании кои првпат конкурираат. Од ...
сите 8 | | | веќе видена

Кукуш никогаш не бил грчки. Напротив. Во минатото најсилниот отпор на грцизмот доаѓал токму од Кукуш. Димитар Влахов во Мемоарите за обидот за грцизирање ...
| | веќе видена

next