Драматично видео на Фејсбук сподели претседателот на Народната партија на Ромите, Геге Демировски. Момче од Струмица, кое има сериозни здравствени проблеми, ...
сите 2 | | | веќе видена

Немири заради ковид мерките во Франција, заклучување во Австрија, нови рекорди на бројот на заразени во Европа, а во Шведска еден број падна на нула. Шведска, ...
| | веќе видена