Фото:ФФМ Горан Пандев стави крај на сите дилеми и самиот нагласи дека утре го игра последниот натпревар во дресот на македонската фудбалска репрезентација, ...
сите 2 | | | веќе видена

После две децении, утре навистина ќе биде крај. Горан Пандев утре против Холандија на “Јохан Кројф Арената“ во Амстердам, во меч од 3.коло во групата Ц на ...
сите 2 | | | веќе видена

Присуството на премиерот Зоран Заев (со сопругата Зорица) на трибините на Националната арена во Букурешт не им донесе среќа на фудбалските репрезентативци на ...
сите 2 | | | веќе видена