Досегашниот генерален директор Јован Симиќ во иднина ќе ја извршува функцијата спортски директор, додека нов генерален директор ќе биде Ванчо Стојанов.Стојанов ...
сите 9 | | | веќе видена

Соопштение на Фондацијата „ЗАЕВ – Едно општество за сите“ Исклучително горди се директорот и членовите на Фондациата „ЗАЕВ – Едно општество за сите“, кога ...
| | веќе видена

Поранешниот македонски фудбалски репрезентативец и сегашен претседател на фудбалскиот клуб Брера Струмица Горан Пандев во саботата повторно истрча на зелениот ...
| | веќе видена

Во „Куќа на фудбалот“ беа одредени паровите за пополнување на Прва и Втора МФЛ за натпреварувачка сезона 2024/25. ФК ВАРДАРСКИ – ФК КОРАБИ (25.05.2024, 17:00 ...
| | веќе видена