Со четири натпревари од првото коло, денеска и официјално стартуваше 29. одбојкарски шампионат на Македонија.Одбојкарите на Лирија почнаа со изненадувачка ...
сите 5 | | | веќе видена

На кошаркарските терени ширум Македонија изминатиот викенд започаа и возбудувањата од Втората лига која беше комплетирана со мечот помеѓу Шкупи и Охирд кој ...
| | веќе видена

Мартин Мирчевски и во 10. коло од Првата македонската фудбалска лига е херојот на Академија Пандев, со два гола носејќи пресврт-триумф за „пандевци“ на дербито ...
сите 23 | | | веќе видена

Љупчо Дориев постигна прекрасен погок со лоб удар во Струмица против Академија Пандев, но не славеше против својот поранешен клуб. Македонија Дориев мајсторски ...
| | веќе видена

Прилепска Победа ја запиша најубедливата победа во денешните натпревари од 7. коло на второлигашката фудбалска сцена. Прилепчани сосема заслужено триумфираа со ...
| | веќе видена