Четиринаесеттото издание на Интернационалниот филмски фестивал „Астерфест“, посветен на кусометражните филмски форми, ќе се одржи летово во Струмица.Основачот ...
| | веќе видена

На денешн ден - 20 февруари 20 февруари 2019 1507.- Роден е италијанскиот сликар Џентиле Белини, познат по сликите од венецијанските свечености и процесии. ...
| | веќе видена