Свеста за сериозноста на лекарските прегледи на спортистите е на многу ниско ниво. Дел од родителите ми велат „Ама детето има утре натпревар, дајте му печат, а ...
| | веќе видена

Семејната градина на Кристина Трендова се наоѓа во центарот на Струмица, веднаш зад црквата „Свети Димитрие и Григорие“. Стара е над педесет години и доживела ...
| | веќе видена

Riot е првата заедничка песна на македонските диџеи и продуценти Деловски и Томи Тасев. Песната, која е во издание на продуцентската куќа Smthngelse од ...
сите 4 | | | веќе видена

Новата песна на Сања Барбика „Ковид и секс“ предизвика бура реакции, како позитивни така и негативни. Додека едни ја фалеа за креативност и храброст, други ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Познатиот хрватски ракометен репрезентативец Игор Карачиќ, кој пред две години ја славеше титулата Европски Шампион во редовите на скопскиот клуб РК „Вардар“, ...
сите 4 | | | веќе видена

Месецов вкупно 14 негуватели од општините Василево и Ново Село ќе почнаат да ги посетуваат домовите на стари и изнемоштени лица за да им пружаат нега и помош. ...
| | веќе видена

 Селото Вељуса, лоцирано во северозападниот дел на Општина Струмица, претставува населено место во Струмичката Котлина, сместено во подножјето на планината ...
сите 3 | | | веќе видена