Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 16 часа

Срамота е што несуден нобеловец и самопрогласен лидер на регионот како Заев да не може да обезбеди барем една вакцина за граѓаните кои умираат од КОВИД. Цел ...
сите 13 | | | веќе видена

Во Крива Паланка, на 81 – годишна возраст синоќа почина Димитар Стојчевски, основоположник на Кривопаланечкото сликарство, еден од основачите на Меѓународната ...
сите 10 | | | веќе видена