„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 2 | | | веќе видена

Исклучок се реките Пчиња, на мерното место кај Катлановска Бања, и Струмица кај Сушево каде нивото е малку повисоко од просекот за овој месец. Пониски од ...
сите 16 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ УТВРДУВА ОДГОВОРНОСТ ЗА СМРТТА НА ЧОВЕКОТ ОД КРАТОВСКО Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов денеска на прес - конференција ...
сите 12 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 52 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 1 април. Денеска е Преподобна Марија Египетска. Животот на преподобна Марија Египетска е еден од ...
сите 2 | | | веќе видена

Моментално говориме за извештајот за работата на Судскиот совет на Република Македонија за 2019 година. Жално е што толку се доцни со носењето на овој ...
| | веќе видена

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.768 ...
сите 116 | | | веќе видена

Нарко картелот Заеви веќе неколку дена молчи и се обидува да го покрие случајот каде што со дрога од над 800.000 евра беа фатени блиски луѓе на Заеви и СДСМ. ...
сите 9 | | | веќе видена

Пред два дена во голема полициска акција беа уапсени десетина полициски службеници кои биле дел од ланец за фалсификување на патни исправи и лични документи, ...
сите 3 | | | веќе видена

Познат идентитетот на возачот кој синоќа прегази девојка на пешачки во Струмица. Откако првично побегнал од местото на настанот подоцна тој сам одлучил да се ...
сите 18 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против З.Г.(44) од с.Старо Коњарево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
сите 37 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 12 | | | веќе видена

На повикот за грантови за технолошки развој што го објави Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР), најголем дел се компании кои првпат конкурираат. Од ...
сите 8 | | | веќе видена

Кукуш никогаш не бил грчки. Напротив. Во минатото најсилниот отпор на грцизмот доаѓал токму од Кукуш. Димитар Влахов во Мемоарите за обидот за грцизирање ...
| | веќе видена

Нема регистарски таблици во Струмица, од МВР велат дека избран е нов оператор за набавка Веќе подолг период во Струмица, сопствениците кои набавиле нови возила ...
сите 3 | | | веќе видена

next