Три лица се тешко повредени кога автомобилот во кој се превезувале излетал од патот. Вчера, во 14.50 часот, во Полициската станица Струмица било пријавено дека ...
сите 11 | | | веќе видена

Утрово е најстудено во Лазарополе, -1 степен, а максимални 10 степени се измерени во Гевгелија. Изминатите 24 часа, пак, највеже дожд наврнал во Маврови Анови, ...
сите 35 | | | веќе видена

Три лица, од кои двајца малолетници, со помош на 21 годишна девојка се обвинети за силување на малолетничка од Струмица. Како што објави СВР Струмица, во ...
сите 17 | | | веќе видена

Едно физичко лице и фирма за одгледување канабис за медицински цели од Гевгелија добија кривична пријава од полицијата, затоа што не ги известиле комисиите за, ...
сите 3 | | | веќе видена

Неопходна е поширока дебата за предлог законот за родова еднаквост и вклучување на пошироката, пред се стручна јавност. Ова било заклучено на средбата помеѓу ...
сите 10 | | | веќе видена

Брзата калорична храна, немањето физичка активност се најчестите причини за обезност кај децата. Статистиката покажува дека во земјава од генерација во ...
сите 2 | | | веќе видена

Струмичани за рекордно време ја искористија општинската субвенција за купување нов велосиспед во износ од 1.250.000 денари. За само десет денови на јавниот ...
сите 3 | | | веќе видена

На локалитетот „Кај Дабот“ близу Кочани денеска се одржа 11. собир на афористичарите „АФКО 2023“, на кој беа прогласени најдобрите автори и беа доделени ...
| | веќе видена

Истото лице, кое во изборната кампања му се закануваше на кандидатот за гадоначалник на Прилеп Борче Јовечевски со „ќе си го најдеш и помалиот син во ендек ...
| | веќе видена

Пет тракторски приколки со пластични шишиња лименки и друг ситен отпад се собраа од излетничко-рекреативните локалитети во Струмичкиот Регион во рамките на ...
| | веќе видена

Судскиот совет на денешната 436-та седница донесе одлука за избор на вкупно 31 судија низ повеќе основни судови низ внатрешноста на државата, без Скопје. Па ...
сите 6 | | | веќе видена

Струмичкото комунално претпријатие почна со собирање на селектираниот пластичен отпад со празнење на кантите од доќинствата наменети за таков отпад. Како што ...
| | веќе видена

Секој дел од договорот за надзор на изградбата на Коридорите 8 и 10д смрди на корупција. Ковачевски и Груби го компромитираа целиот процес. Уште не започната ...
сите 9 | | | веќе видена

Владата предводена од СДС продолжува да биде симбол на криминал, корупција и уништувач на Македонското земјоделство. Како никогаш досега нема сектор каде ...
сите 2 | | | веќе видена

next