Три лица го загубија животот во тешки сообраќајни несреќи што се случија по македонските патишта изминатите 24 часа. Повеќе лица се повредени. Вчеравечероколу ...
сите 7 | | | веќе видена

Синоќа на регионалниот пат Струмица -Валанандово се случи тешка сообраќајна несреќа во која се повредени повеќе лица. Се преврте комбе со битолски регистарски ...
сите 39 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против В.А.(43) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На 03.06.2020 ...
| | веќе видена