Само шест граѓани ја прекршиле наредбата за движење во определен период на подрачјето на СВР-Струмица изминатото деноноќие, соопштија денеска од полицијата. Од ...
сите 13 | | | веќе видена

Основниот суд во Струмица изрече казни од по три илјади евра во денарска противвредност на десет граѓани кои не ја почитувале забраната за движење, информираше ...
сите 5 | | | веќе видена

Вчера околу 10 часот во полиција е пријавено дека на магистралниот пат Радовиш – Струмица, пред надвозникот за селото Јаргулица, се случила сообраќајна незгода ...
сите 3 | | | веќе видена

На 28 март 2020 во 08.20 часот во СВР Струмица, Б.А.(60) од Струмица пријавил дека неговата ќерка Р.А.(17) се оддалечила од домот, а нешто подоцна телефонски ...
| | веќе видена