Во февруари годинава се издадени 387 одобренија за градење, што е за 9,9% повеќе во однос на истиот месец од претходната година. Предвидена е изградба на 951 ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонските земјоделци според статистичките податоци повеќе садат пипер, а помалку домати. Земјоделците велат дека садат поголеми површини со култури кои не ...
| | веќе видена

Време зa читање: 6 минути Не е точно дека државата ќе плаќа милионска отштета за случајот Казандол на концесионерот Сардич, како што се тврди во платениот ...
| | веќе видена

Подаваме рака на секого! Изградени 11 социјални згради. Распределени 9 социјални згради. 864 социјални станови за 864 македонски семејства се завршени или во ...
сите 3 | | | веќе видена