Министерот за здравство, Венко Филипче, не чувствува одговорност за да поднесе оставка која од него ја бара опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Филипче по тој повод рече ...
сите 22 | | | веќе видена

Пофални зборови за актуелниот премиер на Република Македонија Зоран Заев и критики за поранешниот премиер Никола Груевски упати првиот претседател на ...
сите 8 | | | веќе видена

Починатиот 36-годишен пациент е примен на Инфективната клиника во Скопје на 19 октомври, а бил поставен на неинвазивна вентилација ден подоцна, информира за ...
сите 4 | | | веќе видена

Есенскиот бран на Ковид -19 зема се поголем замав. Бројот на заболени расте, а државите воведуваат порестриктивни мерки во обид да го спречат ширењето на ...
сите 15 | | | веќе видена

Дури 62 отсто од вкупниот број македонски домаќинства користат дрва како примарен извор на енергија, 29 отсто се греат на електрична енергија, а само осум ...
сите 13 | | | веќе видена

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
| | веќе видена

Еден од најинтересните денешни коментари на социјалните мрежи за енормното загадување во Скопје е: Кога беше ВМРО-ДПМНЕ на власт тоа беше смог, а сега кога е ...
сите 2 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
| | веќе видена

За оние кои успеале да го победат корона вирусот и да се најдат во категоријата оздравени пациенти, здравствените проблеми не престануваат. Повеќето пациенти ...
| | веќе видена

Академијата за реинтеграција на маргинализирани лица во Струмица им го менува животот на зависниците – ги прави корисни за општеството, изјави заменик ...
сите 7 | | | веќе видена

Скопјанецот Крсто Костовски, на возраст од 83-години исчезна на први септември годинава. Марија Брзакова (29 години) исчезна на 18 јануари годинава во ...
| | веќе видена

Доктор Нико Беќаровски, директор на Токсикологија, во вчерашното гостување на емисијата Топ тема на Телма, рече дека во земјава има грешки и во третманот на ...
сите 4 | | | веќе видена

next