Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.768 ...
сите 109 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ УТВРДУВА ОДГОВОРНОСТ ЗА СМРТТА НА ЧОВЕКОТ ОД КРАТОВСКО Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов денеска на прес - конференција ...
сите 13 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 2 | | | веќе видена

Исклучок се реките Пчиња, на мерното место кај Катлановска Бања, и Струмица кај Сушево каде нивото е малку повисоко од просекот за овој месец. Пониски од ...
сите 15 | | | веќе видена

Нарко картелот Заеви веќе неколку дена молчи и се обидува да го покрие случајот каде што со дрога од над 800.000 евра беа фатени блиски луѓе на Заеви и СДСМ. ...
сите 10 | | | веќе видена

Моментално говориме за извештајот за работата на Судскиот совет на Република Македонија за 2019 година. Жално е што толку се доцни со носењето на овој ...
| | веќе видена

Среќен сум што на следните избори, по 8 години откако првпат тоа го предвидовме во Изборниот законик, ќе профункционира утврдување на идентитетот на гласачите ...
| | веќе видена

Во повеќе градови низ Македонија се градат социјални згради, а становите ќе бидат наменети за ранливите групи. Станува збор за 32 згради, со околу 2.000 ...
сите 4 | | | веќе видена

МЛАДИ ЛУЃЕ РАЗВИВААТ ТЕШКА КЛИНИЧКА СЛИКА Во Клиничката болница во Битола почина 19-годишна девојка која била суспектна на Ковид-19, а директорката д-р. ...
сите 3 | | | веќе видена

Поради одредени фирми, целата угостителска дејност сега трпи последици, вака директорот на Пазарната инспекција, Стојко Пауновски, го објасни непочитувањето на ...
сите 19 | | | веќе видена

Кукуш никогаш не бил грчки. Напротив. Во минатото најсилниот отпор на грцизмот доаѓал токму од Кукуш. Димитар Влахов во Мемоарите за обидот за грцизирање ...
| | веќе видена

Нема регистарски таблици во Струмица, од МВР велат дека избран е нов оператор за набавка Веќе подолг период во Струмица, сопствениците кои набавиле нови возила ...
сите 3 | | | веќе видена

next