Убедлив Тиквеш, пораз на Беласица и прво реми на Брегалница во новата сезона е впечатокот од 4. коло во Втората лига – Исток. Саса поведе во 30. минута со ...
сите 3 | | | веќе видена

Пишува: Зоран Ѓоршоски Белег на 5.коло е тоа што и скопските и тетовските „црвено – црни“ победија на своите мечеви со ист резултат, со 3:0. Вардар беше ...
сите 16 | | | веќе видена

Porsche го претстави својот прв, целосно електричен спортски автомобил пред јавноста со спектакуларна светска премиера што се одржува истовремено на три ...
| | веќе видена

#УбавиВести Вчера на пат накај Струмица, кај Радовиш, качив стопер, дете од 15 години кое секој ден оди од Радовиш за Струмица и назад да тренира фудбал во ...
| | веќе видена