ОК Струмица Никоб, македонскиот шампион во одбојка направи голем чекор во елитното спортско натпреварување во одбојка Цев Лигата на шампиони со победа над ...
сите 17 | | | веќе видена

Најтрофејниот македонски кошаркски клуб Работнички славеше против освојувачот на купот ТФТ 93-89 во пријателски натпревар како дел од подготовките за новата ...
| | веќе видена

Младиот 18-годишен фудбалер на Борусија Менхенгладбах, Шабан Зенку, за една година заигра за три различни репрезентации, а се спомнува дека би можел да заигра ...
| | веќе видена

Горан Пандев порача дека наскоро се враќа во Македонија и најави голем проект за доброто на македонскиот фудбал и градот Струмица. Македонија Академија Пандев ...
сите 6 | | | веќе видена

Кошаркарското Суперкуп натпреварување кое го носи името на Драган Василов – Цевка ќе ја отвори новата сезона во македонската кошарка и истото ќе биде јубилејно ...
| | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија ги повикува навивачите кои ќе ја бодрат македонската А репрезентација на утрешниот натпревар (20.45 часот) против Бугарија ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Струмица се одржа шестиот од предвидените седум турнири од националното првенство во билијард (А – лига), а на него славеше Христо Василевски како најдобар ...
| | веќе видена