Во „Куќа на фудбалот“ денеска беше одржана ждрепка и одреден распоредот на натпревари за новата натпреварувачка сезона во Првата македонска фудбалска лига. Во ...
сите 2 | | | прочитана: 195 | веќе видена

Македонските прволигаши привршуваат со подготовките во пресрет на новата сезона, а во пријателските натпревари денеска на победи се радуваа Академија Пандев и ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што дознаваме тимот на Академија Пандев би можел да добие големо засилување. Имено големи се шансите за “пандевци“ да потпише Дарко Мицевски, играчот за ...
сите 2 | | | веќе видена