Сите економски оператори да работат до 23 часот, ограничување на капацитетот во јавниот превоз до 50 отсто, забрана на јавни настани и препорака до целата ...
сите 57 | | | прочитана: 18270 | веќе видена

Како што можете да забележите огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и Љупчо Николовски ...
сите 18 | | | прочитана: 14801 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ денеска одговараше на новинарски прашања, ви ги пренесуваме сите прашања и одговори во целост. Новинарско прашање: Во врска со ...
сите 2 | | | прочитана: 12307 | веќе видена

Пратениците не го гласаа првиот пакет анти корона мерки како амандмани на Законот за заразни болести бидејќи опозицијата побара дополнително време. Болниците ...
сите 26 | | | прочитана: 9490 | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 25 | | | прочитана: 5286 | веќе видена

Изминативе денови бројот на заразени секојдневно расте, ако граѓаните не ги почитуваат мерките ќе се преполнат болничките капацитети ќе се доведат во прашање ...
сите 5 | | | прочитана: 3449 | веќе видена

На 17.10.2020 во 07:35 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица-Ново Село, кај с.Босилово, се случила сообраќајна незгода помеѓу работна машина ...
сите 2 | | | прочитана: 3062 | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека не може власта да бара поддршка од опозицијата, без претходно да ја консултирана. ВМРО-ДПМНЕ стои на ...
сите 2 | | | прочитана: 3031 | веќе видена

Во денешната тешка сообраќајна несреќа што се случи на улицата „Рузвелтова“ околу 16.30 часот, почина 32-годишниот Трајче Нешковски, кој порано беше ...
сите 26 | | | прочитана: 2644 | веќе видена

Бројот на новозаразени од Ковид-19, продолжува да расте. Последната дневна статистика што ја објави вчера Министерството за здравство покажуват дека скоро 20 ...
сите 18 | | | прочитана: 2219 | веќе видена

Ќе го чешлаат ли пратениците во Собранието работењето на Еуростандард банка во стечај на бизнисменот Трифун Костовски и на неговиот син Коста. Тоа го бара ...
сите 14 | | | прочитана: 2158 | веќе видена

Сите 39 кревети наменети за лекување на ковид-пациенти во струмичката болница се полни, а секојдневно на амбулантско лекување доаѓаат и дваесетина пациенти со ...
сите 33 | | | прочитана: 1589 | веќе видена

ГРУЕВСКИ СО ПАРИ ОД ПАРТИСКИ ДОНАЦИИ КУПИЛ ПЛАЦ Судот му одреди 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски. По предлог на ...
| | прочитана: 1185 | веќе видена

Лацијалите прават кам бек во Лига на шампиони по пауза од 13 години, сезона во која магијата на најелитното клупско натпреварување за прв пат ја почувствува ...
| | прочитана: 1165 | веќе видена

Македонска музичка ѕвезда, Тоше Проески, почина на денешен ден пред 13 години. Тој загина во сообраќајна несреќа што се случи кај Нова Градишка, Хрватска, ...
сите 2 | | | прочитана: 1138 | веќе видена

309 деца од градинките и 50-тина вработени во моментов се во изолација. Од отворањето на градинките досега заразени се 18 деца и 55 вработени. Министерката за ...
сите 2 | | | прочитана: 1077 | веќе видена

Полицијата открила организирала криминална група којашто криумчарела мигранти, при што се приведени 10 лица. Акцијата била спроведена од страна на Одделот за ...
сите 22 | | | прочитана: 888 | веќе видена

На безмалку педесетина извозно ориентирани претпријатија вчера од страна на Владата им беше одобрена финансиска помош од 53,4 милиони евра според Законот за ...
| | прочитана: 710 | веќе видена

next