Македонската ракометна репрезентација го одигра најлошто европско првенство досега, не ги исполни очекувањата на јавноста, но дали тие очекувања се реални за ...
| | прочитана: 95084 | веќе видена

Едно лице на возраст од 21 година загина, а уште тројца се повредени во тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Ново - Село Смоларска раскрсница, на ...
сите 31 | | | прочитана: 77413 | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев ќе го назначи Антон Витков за началник на СВР, неофицијално дознава Алсат ТВ . Со ова, од сите осум Сектори за ...
сите 45 | | | прочитана: 49549 | веќе видена

Длабоко во себе верувам дека Македонија ќе престане да си ги брка своите жители и дека и кај политичарите и кај граѓаните ќе завладее рационалниот однос и ...
| | прочитана: 32185 | веќе видена

Се навршуваат 75 години од масакрот во Велес кога 53 видни Велешани беа егзекутирани и убиени без судење. Според обдукцијата биле усмртени на најсуров начин, ...
сите 2 | | | прочитана: 13336 | веќе видена

Во собраниската Комисија за транспорт, врски и екологија за денеска е закажана расправа по Информацијата за енормното загадување на амбиентниот воздух во ...
сите 22 | | | прочитана: 11395 | веќе видена

Утрово најстуденото со -8 степени беше во Берово, -6 Скопје-Петровец, Кр.Паланка, Маврово, -5 Тетово, Прилеп, Виница, -4 Скопје-З.Рид, Битола, -3 Лазарополе, ...
сите 38 | | | прочитана: 10207 | веќе видена

Пејачот Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на годинешниов избор за песна на Евровизија во Ротердам – Холандија. За изборот на Гарванлиев одлучи МРТ ...
сите 12 | | | прочитана: 6813 | веќе видена

Последната несмасна изјава на заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули е вистински одраз на манипулативноста, безидејноста и крајно штетниот однос ...
сите 2 | | | прочитана: 5413 | веќе видена

„Сакам македонскиот народ кој доаѓа од секаде да биде обоен со нашата препознатлива црвено-жолта боја.“ – вели тој. Сите оние кои сакаат да го посетат Василиј, ...
| | прочитана: 4426 | веќе видена

По цели четири години од публикувањето на „Седмиот печат“ за книгоиздателството „Слово“ , новинарката и филмска критичарка Сунчица Уневска еве ја и со втората ...
| | прочитана: 2059 | веќе видена

Свети Василиј Велики е еден од најголемите Отци на Црквата Христова низ вековите. Голем православен богослов, црковен пастир, целосно посветен на Црквата и ...
сите 2 | | | прочитана: 1667 | веќе видена

Најскапа месечна кирија за стан се плаќа во скопски Карпош, каде што просечната цена во третиот квартал лани достигнала 294 денари по метар квадратен. Со ова ...
| | прочитана: 1618 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето интервју за „Економски магазин“ посочи дека никој од Спасовски не барал да направи промени во ...
сите 6 | | | прочитана: 1270 | веќе видена

Полициски службеници од СВР Струмица вчера го лишиле од слобода Б.А.(29) од скопското село Арачиново поради тоа што во 5:45 часот на регионалниот пат меѓу ...
сите 15 | | | прочитана: 1138 | веќе видена

Весели, разиграни, распеани василичарите на карневалот во Куратица преку несекојдневни маски на сатиричен и крајно комичен начин вчера вечер исмеваа бројни ...
| | прочитана: 1127 | веќе видена

next